O nás

Kluci z Prušánek

Jsme kluci z Prušánek, co navazují na letitou tradici vinaření v naší rodině. Obděláváme 4,5 ha vinic, paseme stádo ovcí, kompostujeme pomocí žížal, vaříme naturální postřiky a užíváme si život.

Naše půda a vinice na ní vysázené jsou pro nás to nejdůležitější, proto hospodaříme s respektem k přírodě a s důrazem na co nejvyšší ekologizaci.
Podobně přistupujeme i k našim vínům, kterým dáváme co největší prostor, aby odrážela lokalitu a podmínky, kde vznikají - v Nechorách.
S úctou ke své rodině udáváme vinařství nový směr od roku 2016.

Nechory, Podkovné a Čtvrtky

Pracujeme na 4,5 ha vinic v okolí Nechor na třech viničních tratích Nechory, Podkovné a Čtvrtky. Hospodaříme tu v duchu integrované produkce se snahou o co nejvyšší ekologizaci. Na zdejších úrodných půdách se révě výborně daří a to nám dává předpoklad pro výrobu velmi kvalitních vín.

Tradiční výroba s moderními poznatky

Z hlediska produkce se řadíme mezi malá vinařství a v současně době vyrábíme okolo 10 000 lahví. To nám dává prostor pro individuální a pečlivý přístup jak vinicím, tak samozřejmě k jednotlivým vínům. Naše vína vyrábíme pouze z vlastních hroznů, respektujeme tradiční postupy a kombinujeme je s moderními poznatky a technologiemi, jako je řízené kvašení nebo cross-flow filtrace. Při výrobě se snažíme příliš do vína nezasahovat a dáváme mu čas a prostor, aby se projevilo samo.

Některá bílá vína a většina červených vín zrají v dubových sudech minimálně 12 měsíců.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz